poniedziałek, 3 października 2011

Ekonomia zakupów

button
Kochane !

Chciałam wam dziś pokazać prosty zakupownik. Przy okazji chciałam powiedzieć o paru oszczędnościach, które przy okazji poczyniłam. Całość jest wykonana na zestawie papierów 15x15 Echo Park  Victorias Gardens ( 21 zł), alfabetu ( 10 zł) i zestawu naklejek (10 zł). Jako dodatek występują guziczki ( 2,50) i budka dla ptaków (1,85) . Czyli wydawałoby się, że żeby zrobić tą pracę, wydałam  45 zł. ALE wszystko poza budką kupiłam "na spółkę" z koleżanką. Czyli, de facto, wydałam 22,50 . Zużyłam nie wszystko co kupiłam, zostało mi jeszcze ponad połowa zestawu papierów, całkiem sporo literek i naklejek.  Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, bo chciałoby się mieć wszystko, ale oszczędność budżetowa jest duża. Wykonanie zakupownika kosztowało mnie tak naprawdę niecałe 6 zł ( licząc nici i papier bazę). Z czasem człowiek uczy się kupowania określonych rzeczy. Jak kupować żeby nie zbankrutować na naszym hobby ?

1. Kupuj rzeczy ekonomiczne ( wybierz alfabet, na którym jest dużo rożnych czcionek; w CraftHouse mamy całkiem sporo takich )
2. Kupuj rzeczy pasujące do już posiadanych ( kolejne papiery z zestawów, naklejki pasujące do papierów, ćwieki dobrane kolorystycznie do posiadanych papierów albo metalowe neutralne. )
3. Znajdź wspólnika do zakupów ( najlepiej mieć kilku wspólników lubiących różne rzeczy.) Składając się na zakupy w kilka osób można też zmniejszyć koszty przesyłki

Tak wiem ze Ameryki tymi radami nie odkrywam. Ale od kiedy wprowadziłam na stałe te zasady, okazało się że mogę kupić o wiele wierszą rozmaitość produktów za ta samą cenę. Co prawda mam ich ilościowo mniej, ale coś za coś. Plus jest też taki, że nie chomikuję rzeczy. Mam tyle, że akurat zużywam do następnych zakupów. .

Moja praca to zakupownik lakierowy mający pomóc mojej mamie oszczędzić na lakierach ;) Ponieważ gustuje tylko w określonym typie i palecie barw bardzo często dubluje sobie lakiery więc jej zrobiłam organizer. Z jednej strony zamieszczamy próbkę lakieru, z drugiej wpisujemy markę i numer. 
9 komentarzy:

 1. prześliczny i pomysłowy!
  dzięki za rady, może coś uda mi się zaoszczędzić, chociaż przyznaję, że podczas zakupów nie umiem racjonalnie myśleć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za pomysł!Też by mi się taki Lakierownik przydał...Pozostaje tylko ćwiczyć i ćwiczyć scrapowanie!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł z wykonaniem zakupownika i on sam jest fantastyczny!!!
  Zakupy z przyjaciółką to ekonomiczne rozwiązanie, trzeba tylko mieć tą samą pasję... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Noo nooo świetny poradnik, ale nie zawsze tak się da :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł :D Gdybym używała lakierów hmmm... Bardzo mi się podoba :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale maleństwo =]
  Ślicznie się prezentuje =]

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakupownik cudny! Pomysły na oszczędzanie bardzo dobre... tylko najpierw muszę namówić przyjaciółki, żeby zaczęły podzielać mojego bzika:)

  OdpowiedzUsuń