piątek, 9 marca 2012

Notesy i kurs

button

Kiedy zobaczyłam w sklepie TE śliczne obrazki z dziewczynkami,  zapałałam żądzą posiadania ich. Od razu wiedziałam ze będą idealne na notesy.
Najpierw popełniłam szary notes z piracką dziewczynką. Użyłam papierów ILS. Wpasowało się tez surowe płótno i trochę gazy, oraz lniany sznureczek dla marynistycznego wyglądu a w ramach napisu naklejki 7 dots. Całości trochę romantyzmu dodaje skrzydlate serduszko (niebawem znów na półkach).
Tak mi się spodobało, że popełniłam jeszcze dwa maluszki. Na papierach z Mglistych snów. W różowym dołożyłam urocze maleńkie guziczki Papermanii. No i wszędzie sporo koronek. A prezentują się tak:
  

Do szarego notesu potrzebowałam znaczników na strony. Wiec zrobiłam je ze ścinków papieru ILS'owego. Pomyślałam ze może komuś mój pomysł się przyda wiec zrobiłam szybki kursik dla was :)

JAK ZROBIĆ SPINACZOWE ZNACZNIKI:
How to make clip marks:

potrzebujemy :

*spinacze ( biurowe zwyklaki)
*kółka bądz kształty dziurkaczowe ( po 2 na każdy spinacz)
* guziki
*igłe z nitką
*klej


Teraz sklejamy kółka ze sobą na spinaczu . Trzeba uważać żeby kółka pokrywały się dokładnie i żeby kawałek spinacza znalazł się między nimi. Porządnie dociskamy, nie żałujemy kleju i pozwalamy wyschnąć.


Kiedy całość wychnie, przyszywamy na wierzchu guzik. Ważne jest, żeby drucik do spinacza znalazł się pomiędzy dziurkami guzika inaczej  przy użytkowaniu spinacz może się wysunąć
 I gotowe :) szybko się robi i fajnie wygląda :)UŻYŁAM :

8 komentarzy:

 1. Notesy świetne ! Kursik przydatny - dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. urzekł mnie piracki płócienny notesik:))...i dzieki za spinaczowy tutorial:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za kursik,szary notesik rewelacyjny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. boski notesik! a ten pomysł ze spinaczami - rewelacja! koniecznie spróbuję!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe notesy, dziękuję za spinaczowy kursik :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny kurs :) Muszę zapisać na listę rzeczy do zrobienia :) A notesy urocze - od razu wskoczyłam do sklepu, żeby obrazki zamówić - niestety: brak towaru. A faktycznie są śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. no rewelacyjny pomysł:) Wow wow ! ! !

  OdpowiedzUsuń